Mc'n'Roll boří TikTok, v Česku je nejdiskutovanějším videoklipem za poslední dobu

Hudební videoklip Mc'n'Roll stále vzbuzuje emoce. Jak si zatím vede na sociálních sítích a v médiích? Podívejte se na první čísla.


Je to dva týdny, co McDonald´s vydal nový hudební klip v hlavní roli s Přemkem Forejtem. A song s názvem Mc'n'Roll, ve kterém známý šéfkuchař hraje na suroviny pro přípravu burgerů, na sítích nezůstal bez odezvy. Právě naopak – ihned vzbudil emoce a vyvolal bouřlivé reakce, které jsou jak pozitivní tak negativní. Na hodnocení úspěchu nebo neúspěchu nejnovějšího videa, které vzniklo ve spolupráci agentur Leo Burnett a MSL z komunikační skupiny Publicis Groupe, je sice ještě brzo, už teď se ale můžeme podívat na první čísla. 

Účtům McDonald´s na sociálních sítích rostou počty sledujících

Data ze sociálních sítí a médií ukazují, že hudební klip Mc'n'Roll dosáhl za první dva týdny na internetu 30 milionů impresí. A také oficiální účty McDonald´s mají na sociálních sítích dosud nejvyšší čísla. Konkrétně na Youtube kanálu společnosti se song rychle stal jedním z nejsledovanějších videí. Aktuálně má přes 1,4 milionů zhlédnutí, 13 tisíc likes a téměř 4 tisíce komentářů. Na TikTok, kde stále běží i TikTok challenge, je dokonce nejsledovanější. Video si na této platformě přehrálo přes 2,3 miliony uživatelů, 115 tisíc z nich mu dalo like. A přes 2 000 lidí pak song použilo ve svém vlastním příspěvku. 

„Otevřít v médiích a u veřejnosti téma kvality našich surovin se snažíme dlouhodobě, historicky to ale nikdy příliš nefungovalo, protože obecně platí, že veřejnost moc nedůvěřuje informacím, které o sobě tvrdí sama daná společnost. Právě proto jsme hledali někoho, kdo je z oboru, má zájem o technologie a procesy v gastro oboru, kdo se pídí po informacích ze zákulisí, které pak předá publiku. A to jsme našli v Přemkovi. Jeho prostřednictvím jsme téma otevřeli v takové míře, jako nikdy předtím. Klip byl jen jedním z nástrojů, jak informace rozšířit a téma znovu rozvířit, a to i v dalších cílových skupinách, nejen u tradičního publika. A podle průběžných výsledků se nám to vyplácí. Videoklipu a s ním spojeným aktivitám se nadprůměrně daří jak na Youtube, tak také na TikToku, na němž jsme během prvních 48 hodin zaznamenali nárůst o 4 tisíce sledujících,“  říká Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald’s.  

A zájem o nový song ukazují také čísla na Instagramu. Instastories ohledně McDonald´s dosahují na osobním profilu Přemka Forejta v průměru okolo 100 tisíc zhlédnutí. „Videoklip vyvolal spoustu diskusí a emocí, a to je dobře. Někomu se líbí, někomu ne. Naštěstí je to tak na světě zařízeno, že každý máme vlastní názor a jedinečný vkus,“ doplňuje šéfkuchař Přemek Forejt.  

Počet mediálních výstupů stále roste

O novém hudebním klipu vyšlo za první týden kampaně celkem 56 článků a jejich počet stále roste. Novináři kampani věnují prostor v marketingových, lifestylových, zpravodajských nebo třeba hudebních médiích. „V tradičním PR není výsledek zdaleka tak negativní, naopak. Média o spolupráci informují v drtivé většině neutrálně, často poukazují na haters a ty nejsenzačnější komentáře, současně ale dávají prostor i těm pozitivním. Ano, titulky jsou často velmi zabarvené, ale to se vzhledem k netradiční tonalitě dalo čekat,“  říká Jitka Šmejkalová, Senior PR Consultant MSL. „Novináři jsou aktivní, vznikají autorské komentáře, zapojujeme našeho ambasadora i jednotlivé členy týmu McDonald’s. O Přemkovi vyšly krátce po zveřejnění videoklipu 2 velké rozhovory (apetitonline.cz a mediaguru.cz), kde spolupráci přibližuje a popisuje důvody, proč vznikla. A také téměř všechny další výstupy informují o důvodu spolupráce, kterým je zvyšování povědomí o kvalitě surovin v McDonald’s. A o to nám jde,“ dodává Šmejkalová.  

Přemek Forejt jako první v Česku využil ve videoklipu hudební technologii zvanou Playtronica. A právě netradičnímu nástroji věnují někteří novináři v článcích pozornost. Upozorňují, že s podobným klipem přišel už dříve německý řetězec Edeka a McDonald´s tak její postup kopíruje. Kreativní ředitelka Leo Burnett Nikola Foktová potvrzuje, že Edeka byla při tvorbě videoklipu jednou z inspirací. „Celý klip jsme od začátku vymýšleli spolu s Přemkem. Od scén, přes outfity až po finální vtip s okurkou. Spojením jeho dvou vášní, hudby a jídla, dávalo zapojení playtronicy dokonalý smysl. O podobně crazy spotu pro Edeku jsme samozřejmě věděli, ale v našem případě jsme šli stylizací Přemka a jednotlivých scén ještě dál. Přemek se tak mohl vyřádit ve stylu, v jakém ho český divák dosud neviděl.“

 V tuto chvíli nemá význam sledovat žádná jiná čísla než dosah a počet zhlédnutí videa, která vychází skvěle a která nám pomohou v budoucím měření splnit hlavní cíl: zlepšit vnímání kvality značky. Jakýkoliv deklaratorní výzkum by nyní postrádal smysl, resp. by nemohl poskytnout správná data. Až zpětně uvidíme, jestli se podařilo zlepšit vnímání kvality a také např. vymýtit mýtus o tom, že hranolky nejsou vyrobené z brambor. V tom nám hodně pomůže i kampaň Bageterie Boulevard s Mykýřem. My pochopitelně věříme, že se kampaň na vnímání kvality projeví pozitivně a překoná i naše původní očekávání,“ dodává závěrem Martin Ježek, strategický konzultant Publicis Groupe