TOP říjnové kampaně: Matka Příroda přichází na meeting a není kouzlo jako kouzlo

Jak budovat značku? Jednoduché nápady bývají ty nejlepší. Každý měsíc pro vás vybíráme TOP kampaně z celého světa. Tak se inspirujte!


Kreativní ředitelé Publicis Groupe pro vás každý měsíc vybírají kampaně z celého světa, které značkám pomáhají budovat vztah se svými zákazníky. Tohle je prázdninový výběr Petra Rotha a Kosty Schneidera. 

SkipTheDishes: Kuchařka, která šetří peníze

Petr Roth: Sledování cen potravin je v době inflace pro mnoho lidí důležitější než kdy jindy. Kanadský online supermarket SkipTheDishes proto vytvořil aplikaci sledující vývoj cen nejčastějších 400 potravin napříč největšími obchodními řetězci, která na jejich základě dokázala navrhnout zdravé recepty pro celou rodinu na následující týden složené výhradně z nejvíce zlevněných surovin.


Skvělý příklad jednoduchého, ale obecně prospěšného nápadu postaveného na práci s veřejně dostupnými daty. 400 milionů zobrazení, 3 000 nových zákazníků v prvním týdnu kampaně a celkem 21,8 milionů kanadských dolarů, které Kanaďané díky tomuto nápadu ušetřili. A další potvrzení toho, že pokud chcete budovat značku, musíte umět udělat něco, co zákazníkům skutečně pomůže


Uber Eats: Kouzla vs. Tom Felton

Kosta Schneider: V dynamickém světě aplikací pro rozvoz jídla o sobě dala společnost Uber Eats hlasitě vědět díky průkopnické kampani, která překračuje tradiční přístup v této kategorii. "Get Almost, Almost Anything" je ukázka mistrovského storytellingu, který využívá charisma slavného herce Toma Feltona známého zejména díky roli Draca Malfoye ze ságy Harry Potter. A je to právě on, kdo dodává příběhu vrstvu autenticity, kontextu a šarmu. Humor prosáklý do každého záběru je naprosto geniální a díky tomu i ty nejvšednější okamžiky působí jako komediální skeč. 


Apple: Matka Příroda, seznamte se.

Petr Roth: Udržitelnost je buzzword, kterým se v posledních letech zaklínají všechny firmy od globálních gigantů až po řeznictví na rohu. A většinou je to třeskutá nuda, kterou plní jen PR články (které nikdo nečte), podsekce na webových stránkách firem (které také nikdo nečte) a výroční zprávy (které nikdy nikdo ani nečetl).


Apple ke komunikaci svých aktivit směrem k větší udržitelnosti přistoupil zcela v duchu svého sloganu Think Different a natočil zábavné (i když z Tima Cooka herec zřejmě nikdy nebude) video, ve kterém musí nejvyšší vedení Applu poníženě prezentovat svou podporu udržitelnosti přímo... no, na to už se podívejte sami.


LG: Usměj se!

Kosta Schneider: Kampaň LG "Life's Good" ukazuje, jak důležitou roli při budování značky hrají emoce. Podobně jako kampaň "Gorilla Drummer" od Cadbury nebo "Whatevers Comfortable" od Southern Comfort překračuje tato kampaň konvenční reklamu tím, že se zaměřuje na čistě emocionální podání.


Ve své podstatě představuje "Life's Good" imageovou kampaň, jejímž cílem je změnit vnímání značky LG. Využívá univerzální lidské emoce - radost, lásku a nostalgii - a vytváří hluboké a trvalé spojení s publikem. Ukázkou okamžiků ryzího štěstí od dětského smíchu po něžné objetí páru se LG staví do pozice zprostředkovatele těchto cenných okamžiků.


Takhle má budování značky vypadat. Nejde jen o prodej výrobků, ale o vytváření citových vazeb se spotřebiteli. Kampaň "Life's Good" nám připomíná, že LG není jen technologická společnost, ale společník na cestě životem, což z ní činí ukázkový případ efektivního repositioningu značky prostřednictvím emotivního vyprávění příběhů. 


Oreo: Sušenky ve světě her

Petr Roth: Sušenky Oreo jsou od přírody hravé. A naši kolegové ze Saatchi & Saatchi Düsseldorf společně se značkou Xbox dovedli jejich hravost k dokonalosti, za což si právem odnesli zlatého a stříbrného lva z letošního ročníku Cannes Lions. Tento přístup k budování značky pobavil statisíce lidí po celém světě a po zhlédnutí videa se pobavíte i vy. Protože proměna sušenek v cheat kódy v nejhranějších počítačových hrách přináší nejen velký zájem o samotné sušenky, ale také o značku a její vnímanou hodnotu.