Pozornost gamerů bude na podzim patřit nové GTA 6

GTA 6 vyjde na podzim příštího roku, česká herní senzace Kingdom Come se vrací a platforma Overwolf kupuje AdTech společnost Nitro. To vše najdete v květnovém přehledu novinek ze světa herních platforem.

Pravidelná várka novinek ze světa herních platforem pro marketéry, aktuální dění v gamingu, streamingu i esportu, nové reklamní formáty a příležitosti pro značky. O tom všem je rubrika Gaming Shots, kterou pro vás připravují experti z Publicis Play.

 

GTA 6 trhá rekordy a je známé datum vydání. Co to znamená pro B2C brandy? 

Je to přes 10 let co vyšla slavná GTA 5. Studio Rockstar v prosinci 2023 zveřejnilo první trailer na GTA 6, který během 24 hodin nasbíral neuvěřitelných 93 milionů views, ke konci května má video přes 191 milionů zhlédnutí. 

Studio v půlce května oznámilo datum vydání očekávané hry - podzim roku 2025. Už teď je jasné, že Q3 a Q4 bude pozornost gamerů patřit právě GTA 6. Herní titul mají v oblibě primárně příležitostní gameři a dá se očekávat, že Grand Theft Auto navrátí mnoho odrostlých hráčů zpátky před monitory a televizní obrazovky. 

Co to znamená pro B2C segment? Hra je zasazena do prostředí Vice City, města inspirovaným Floridou a Miami a děj se bude odehrávat v součastnosti. Už v traileru mohou znalci najít mnoho referencí na reálné kriminální kauzy z Floridy nebo na virální videa z TikToku a Instagramu. Je pravděpodobné, že marketing GTA 6 uvidíme už začátkem příštího roku a právě odkazy na reálné události umožní marketérům a spojeným značkám vymyslet zajímavé aktivace. Času je ještě poměrně dost, takže případné spojení s nejočekávanější herní novinkou 2025 pro brandy není vyloučené.

GTA6

 

Kingdom Come Deliverance 2 - Nejúspěšnější česká hra se vrací 

Česká herní senzace Kingdom Come pod vedením videoherního designéra Dana Vávry (známého především z kultovního herního titulu Mafia) je zpět. Od vydání hry v roce 2018 do února 2024 se prodalo přes 6 milionů kopii. V den vydání se hra stala nejhranější hrou na platformě Steam s 98 tisíci hráči najednou a za dva dny se prodalo přes 500 000 kopií.

Na oznámení druhého dílu se čekalo dlouho a v dubnu 2024 se fanoušci konečně dočkali. Hra vyjde už v roce 2024 a bude se jednat o jeden z nejdražších projektů v České republice. Jeho vývoj podle ředitele studia stál vyšší stovky milionů korun, což je na české poměry nevídané.

Pro české hráče je Kingdom Come lovebrandem, jelikož se hra odehrává v středověkých Čechách v roce 1403 u Kutné Hory a hra si velmi zakládá na dobových reáliích. Úspěch je tedy téměř zaručen a my budeme sledovat, které značky se s očekávaným titulem spojí. 

Kingdom Come

 

Ballantine’s ukazuje, jak uspět u herní komunity

Značky vyrábějící alkohol mají v rámci gamingu řadu omezení kvůli nutnosti komunikovat na starší 18 let. O to zajímavější však mohou být herní aktivace za předpokladu, že se udělají dobře. Šéf kultury a partnerství pro Ballantine’s Tom Elton pro campaignlive.co.uk popsal, jak jim funguje partnerství s herní franšízou Borderlands, a zároveň nasdílel tipy a triky, jak u herní komunity jako značka uspět.

V kombinaci Ballantine’s a Borderlands se zjevně sešlo všechno důležité. Hráči jsou v drtivé většině 18+ a herní prostředí obsahuje bar s virtuální ambasadorkou Moxxi, kterou si značka půjčuje v rámci komunikace i mimo prostředí hry (třeba na speciální microsite). Limitovaná edice lahví se beznadějně vyprodala a letos se kromě nového dílu Borderlands 4 Ballantine’s s Moxxi objeví i na stříbrném plátně v eponymním hollywoodském trháku (mimo jiné s Cate Blanchett). Nádherná ukázka, jak to může fungovat!

 

Overwolf kupuje Nitro

Přední světová platforma pro tvůrce herního obsahu Overwolf oznámila v květnu akvizici AdTechové společnosti Nitro, jejíž portfolio zahrnuje víc než 300 vydavatelů spravujících přes 500 herních webů.

Overwolf, která celosvětově podporuje přes 178 000 tvůrců herního obsahu, má 45 milionů měsíčně aktivních uživatelů a její zásah měsíčně čítá přes 100 milionů hráčů. Už před akvizicí tak byla označována za 9. největší americkou gamingovou platformu pro nákup a zobrazování médií a řadila se tak po bok herních gigantů jako Twitch, Epic Games a Riot Games. Po spojení s Nitro, které Overwolfu přinese rychlejší načítání reklamy, zvýšenou úroveň zákaznické podpory a rychlé vyplácení webů, její pozice ještě posílí.  

Inzerentům tato akvizice přináší hned několik výhod: širší publikum, možnosti cílení a díky rozšířenému inventory i větší možnosti optimalizace. Zatímco na klasických webových stránkách návštěvníci obvykle tráví několik minut, hráči na Overwolfu používají aplikace v průměru více než 40 hodin měsíčně. Jen u nás v Česku dokážeme prostřednictvím Overwolf po akvizici Nitra zasáhnout přes 1,7 milionu unikátních uživatelů.